FANDOM


Tutaj dowiesz się jak dodać strony na wiki. Powinieneś najpierw przeczytać tę stronę, a dopiero potem udać się do administratorów, jeśli wciąż masz jakieś pytania.

Sytuacja Edit

Najbardziej prawdopodobna sytuacja, gdy będziesz chciał dodać stronę: jesteś na jakiejś stronie na wiki i widzisz tekst po angielsku, nawet jeśli w swoich preferencjach masz ustawiony hiszpański/rosyjski/itd. Jeśli taki język masz ustawiony w preferencjach, powinieneś widzieć stronę właśnie w tym języku.

Krok po kroku Edit

Krok 1: Utwórz Edit

Pierwszym krokiem jest utworzenie strony w twoim języku. Możesz to zrobić dodając prefiks językowy (na przykład fr. lub pl.) zapisany małymi literami na końcu adresu strony. Na przykład: by przetłumaczyć Babel z angielskiego na holenderski, musisz udać się na stronę Babel/nl.

By utworzyć stronę, kliknij Utwórz (przycisk na górze strony). Będąc w edytorze, możesz skopiować zawartość (nazwa strony)/en do twojej nowej strony, upewniając się, że używasz tego samego kodowania i formatowania.

Krok 2: Tłumacz Edit

Teraz musisz przetłumaczyć tekst na swój język. To chyba najłatwiejsza część – po prostu zastępujesz angielski tekst (poza nazwami stron) tekstem w twoim języku. Nawet jeśli przetłumaczysz tylko połowę, to żaden problem - inni mogą dokończyć twoją pracę.

Krok 3: Poproś o MW Edit

Gdy już opublikujesz stronę, aby działała prawidłowo, administrator musi dodać ją do MediaWiki. Po prostu podaj link do strony, którą stworzyłeś na tablicy wiadomości administratora i poproś go o dodanie. Zazwyczaj, administrator odpowie w ciągu jednego dnia (24 godzin).

Krok 4: Flagi Edit

Czekając na odpowiedź, możesz powrócić do edytowanej strony. Używając {{Flagnav}}, edytuj główną stronę i dodaj swój język. Na przykład, jeśli chcesz dodać FR i GL, tak to powinno wyglądać:

{{Flag-nav
|en
|fr
|gl
}}

By zapoznać się z pełną dokumentacją, odwiedź stronę szablonu. Jeśli twojego języka nie ma na liście, powiadom administratora.

Wyjątki Edit

  • Posty na blogu mają nieco inny schemat User blog:Yatalu/Jakiś tytuł powinien zostać przetłumaczony na User:Yatalu/Blog:Jakiś tytuł/xx. Poza administratorami, blogger także może dodać inne języki do swojego bloga.
  • Tłumaczenia komunikatów MediaWiki: (na przykład MediaWiki:Wiki-navigation-int) powinny zostać umieszczone na tablicy wiadomości administratora, bądź na stronie dyskusji strony MediaWiki:.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.